Gymnázium Boženy Němcové

co je nového na Gybonu

Gymnázium Boženy Němcové > Aktuality > Tři různé soutěže a ve všech postup do celostátního kola!

Tři různé soutěže a ve všech postup do celostátního kola!

Autor: Jitka Gloserová | Publikováno 29. 11. 2023 000 9:27 | Kategorie: Aktuality, IVT, Matematika, Soutěže

Logická olympiáda

Z celkového počtu 185 soutěžících na naší škole se probojovalo 16 do krajského kola. Byli to v kategorii pro nižší gymnázium: 1. Matěj Tabach, 2. Lucie Kubíčková, 3. David Pábl, 4. Zuzana Pozdílková, 5. Jan Valenta, 6. Marek Beneda, 7. Petr Benc, 8. Sára Smolíková. V kategorii pro střední školy postoupili do krajských bojů 1. Lukáš Poul, 2. Petr Podolský, 3. Lucián Tabach, 4. Lukáš Fiedler, 5. Filip Marek, 6. Jakub Vavřinka, 7. Eliška Pačesná, 8. Nela Novosadová. A v kraji se neztratili! Zlato a stříbro a hlavně postupová místa do celostátního kola, které proběhne 4. 12. v Poslanecké sněmovně, si vybojovali Lukáš Poul a Petr Podolský. Mezi nejlepšími 10 ve své kategorii byli ještě Jakub Vavřinka (7.) a Marek Beneda (9.).

Pišqworky

Celostátní středoškolská hra má každým rokem více a více soutěžících. Na naší škole si vybojovaly postup do oblastního kola mladší kategorie dva týmy: Tabachova trojka (Matěj Tabach, Jan Puhlovský, Matěj Sejkora) a Škvoři (Eliška Fleková, Anna Dymešová, Martin Zdvořilý). Díky zisku stříbra a bronzu, mohly oba týmy pokračovat do krajského kola. I tam čekal úspěch v podobě 3. místa pro tým Škvoři. Do celostátního kola postupují bohužel jen dva týmy, a tak budeme mít zastoupení jen ve starší kategorii. Suverénním způsobem ho získal tým PPSKA (Petr Podolský, Lukáš Poul, Nela Marková, Daniel Klimt, Lukáš Hronovský), když postoupil bez jediné porážky. A tak jim budeme přát hodně štěstí při Grandfinále v Brně 8. prosince.

Petr Podolský bude bojovat i v celostátním kole jednotlivců v Praze 3. prosince!

Bobřík informatiky

Jméno Lukáš Poul nechybí ani mezi účastníky celostátního kola soutěže Bobřík informatiky, které se bude konat v únoru 2024. Ve školním kole na dalších místech byli 2. Petr Podolský (a postup mu unikl o 1 bod, když na postup bylo potřeba 160) a 3. Marek Hauck.

Všem soutěžícím moc gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci školy!

Škola je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje Královéhradecký kraj

Všechna práva vyhrazena. Web vytvořil Dominik Žilka jako svoji maturitní práci v roce 2014.