Gymnázium Boženy Němcové

co je nového na Gybonu

Gymnázium Boženy Němcové > Charita > Běh s Boženkou

Běh s Boženkou

Charitativní akce Běh s Boženkou se koná každý rok a peníze z ní putují na Nadační fond dětské onkologie. Naše bývalá studentka Anetka Vojtíšková, jejíž životní příběh naleznete níže, bohužel těžké nemoci podlehla. Příspěvkem na konto nesoucí její jméno mohou dárci  podpořit výzkum léčby nádorových onemocnění a dát tak dětským a mladistvým pacientům vetší šanci na uzdravení.

Číslo účtu: 35 03 77 02 97/ 0100
Variabilní symbol: 3331
Poznámka pro příjemce: Konto Anetka

 

 

 

 

 

Příběh Anetky

Anetka byla sluníčko, veselá, velmi chytrá a ctižádostivá dívka, sportovkyně, herečka, tanečnice a modelka, která se radovala ze života a nepřipouštěla si starosti všedního dne.

Právě se vrátila z prázdnin, aby začala poslední rok gymnázia, těšila se na vysněnou vysokou školu – diplomacii. Měla výjimečný dar rozsvítit a prozářit každou situaci, svou euforií a nezdolným elánem nakazit celé své okolí. Na Vánoce 2008 jí byl zjištěn alveolární rabdomyosarkom, a proto místo příprav na maturitní ples započala těžký boj s velmi silným a obávaným nepřítelem… Během těžké léčby stačila výborně odmaturovat, vystudovat téměř celou vysokou školu, prožít velmi intenzivní lásku s konkrétním datem svatby… Osud náhle a bez varování otočil palec dolů a Anetka nás navždy opustila. Byla obrovským zářícím sluncem, které po celých pět let její těžké nemoci svítilo nám všem, dovedlo rozdávat úsměvy a sílu pod tíhou velkého strachu o život. Svým ohromným statečným srdcem a velkým odhodláním vybojovat si své zdraví a žít plnohodnotný život pětadvacetileté dívky nás všechny inspirovala a podporovala v naději.

Chtěli bychom poděkovat váženému panu profesoru Štěrbovi a celému jeho týmu za skvělý profesionální přístup a lásku, s jakou Anetku i ostatní nemocné děti léčil a nadále léčí.

Náš dík také patří Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek při Fakultní nemocnici v Brně za péči a pomoc, kterou těmto dětem věnují.

 

Další informace naleznete zde: http://www.krtek-nf.cz/

Škola je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje Královéhradecký kraj

Všechna práva vyhrazena. Web vytvořil Dominik Žilka jako svoji maturitní práci v roce 2014.