Gymnázium Boženy Němcové

co je nového na Gybonu

Gymnázium Boženy Němcové > Aktuality > INDIVIDUÁLNÍ MOBILITA (VÝMĚNA SE STUDENTY Z MĚSTA MELLE U POITIERS)

INDIVIDUÁLNÍ MOBILITA (VÝMĚNA SE STUDENTY Z MĚSTA MELLE U POITIERS)

Autor: Petra Zemanská | Publikováno 10. 4. 2015 000 12:18 | Kategorie: Aktuality, Francouzský jazyk

I LETOS MAJÍ FRANCOUZŠTINÁŘI NAŠEHO GYMNÁZIA MOŽNOST ZAPOJIT SE DO INDIVIDUÁLNÍ VÝMĚNY S FRANCOUZSKÝMI STUDENTY.

Individuální mobilita má svá specifika, jimiž se liší od běžného školního zájezdu:

Stěžejní myšlenkou je zjistit, jak to funguje na francouzské střední škole a ve francouzské rodině během běžného pracovního a školního shonu. To znamená, že budete v Melle chodit s vašimi „corres“ i do školy (a stejně tak Francouzi budou tady chodit do školy s vámi). Kromě školních aktivit byste také měli zakusit něco z regionu Poitou-Charentes (Poitiers a okolí).

Naše gymnázium vám poskytne kontakt, ale dále je zařizování na vás, my jsme tu v případě komunikačních problémů s francouzskou stranou. Na české straně vám pomůže Petra Kykalová, v Melle se o vás postará pan Stéphane Lourdez.

Výměna probíhá tak, že Francouzi tu jsou posledních 14 dní v červnu a Češi pak jedou (sami, bez pedagogického dozoru) do Francie dle domluvy během září až října, také na 14 dní.

Během pobytu Francouzů u nás by bylo fajn vzít je (alespoň o víkendech) na nějaké výlety. Dá se očekávat, že podobné to pak budete mít vy ve Francii.

Finanční stránka:

Platíte zejména pojištění a cestu (a její cena se výrazně liší dle vybraného způsobu dopravy: můžete jet buď Eurolines za 4000 Kč /cesta trvá cca 20 hod./, nebo letět a pak jet TGV, což je výrazně dražší, ale rychlejší). O zbytek by se měla postarat francouzská rodina (možná ještě kromě vstupů, ty bývají ale často pro studenty zdarma, a pokud ne, tak to ale záleží na individuální domluvě s hostitelskou rodinou).

Letos jsem potřetí žádala o finanční podporu magistrát města, v předchozích letech se cena díky této podpoře snížila v průměru o 1500 Kč, ale 100 % s tím zatím nelze počítat.

zejména pro KA KB KC , ale v případě zájmu je výměna možná i pro kvinty či tercie

POČET MÍST NENÍ ZATÍM PŘESNĚ DÁN, ALE POČÍTÁM OKOLO 3. PROTO SE V PŘÍPADĚ ZÁJMU HLASTE CO NEJDŘÍVE U PETRY KYKALOVÉ, a to na e-mail kykalova@gybon.cz

Škola je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje Královéhradecký kraj

Všechna práva vyhrazena. Web vytvořil Dominik Žilka jako svoji maturitní práci v roce 2014.