Gymnázium Boženy Němcové

co je nového na Gybonu

Nejnovější články

Schůzka rodičů a focení přijatých žáků

Autor: Jan Štěrba | Publikováno 30. 5. 2022 000 9:39 | Kategorie: Aktuality

Vážení rodiče,
srdečně Vás zvu na úvodní setkání na naší škole.

Schůzka se uskuteční ve středu 14. června od 17.00 v horní tělocvičně školy. Použijte vchod za sochou Boženy Němcové, na dveřích budovy bude uvedeno, jak se do tělocvičny dostanete. Po společném setkání budou následovat schůzky s třídními učiteli.
Seznam tříd je uveden zde.

Tento den proběhnou od 16.00 rozřazovací testy z anglického jazyka pro rozdělení žáků v rámci jednotlivých tříd. Po jejich skončení budou žáci vyfoceni do školní databáze.

Těším se na setkání s Vámi!
Jan Štěrba

Školní zájezd do Anglie 2023

Autor: admin | Publikováno 8. 6. 2023 000 9:53 | Kategorie: Angličtina

Ve středu 24. 5. 2023 vyrazila naše škola na šestidenní zájezd za deseti památkami UNESCO. Zúčastnilo se 62 studentů všech ročníků a 4 učitelé. Památky jsme si prohlédli za ideálního letního počasí. Ještě jednou děkuji všem účastníkům za bezproblémový průběh. Níže můžete porovnat své zážitky s tím, co o zájezdu napsala Soňa z Tercie A.

Hodně sil do závěru školního roku přeje Hana Vokounová. 

Článek k dispozici zde:
https://www.gybon.cz/download/ruzne/akce/ruzne/Anglie-hotova-1592.pdf

Exkurze do Prahy (5.A)

Autor: Miluše Brixi | Publikováno 5. 6. 2023 000 20:19 | Kategorie: Aktuality

Ve dnech 1.- 2. 6.2023 navštívila třída 5.A Prahu. Exkurze se sestávala z návštěvy Poslanecké sněmovny ČR, kde nás velice zajímavě a poutavě provedl hradecký poslanec pan Matěj Ondřej Havel. Druhý den se část třídy vydala na Přírodovědnou fakultu UK a zúčastnila se programu od Prirodovedci.cz (pitva myši). Druhá polovina se vydala po stopách našich dějin a navštívila Vyšehrad, hřbitov Slavín, Emauzský klášter a pravoslavný chrám sv. Cyrila a Metoděje. Obě skupiny také zavítaly do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK. 

 

 

 

Olympiáda v ruském jazyce

Autor: admin | Publikováno 16. 5. 2023 000 15:08 | Kategorie: Ruský jazyk

Velká gratulace patří Ondřeji Malému ze 4. B , který se v krajském kole umístil na 1. místě a  

úspěšně reprezentoval naši školu i Královehradecký kraj v celostátním kole. 

Děkujeme

Zeměpisná olympiáda

Autor: Zuzana Paulů | Publikováno | Kategorie: Aktuality

Reprezentace naší školy v zeměpisné olympiádě:

Okresní kolo:

Kategorie C  (mladší) – 4. místo  Korbelová Hana 2B

  1. místo Zdvořilý Martin  1B

Kategorie D (tercie – sexty)  –  1 .místo Poul Lukáš 5A

  1. místo Podolský Petr 5A

Krajské kolo:

kategorie D – 1. místo Poul Lukáš 5A

  1. místo Podolský Petr 5A

Celostátní kolo:  27.4.-28.4. –  4. místo Poul Lukáš

 

4.A v Praze na exkurzi ZSV

Autor: Lenka Popélyová | Publikováno 15. 5. 2023 000 13:45 | Kategorie: Aktuality, Základy společenských věd

4.A zavítala v pátek 12. května do Prahy, aby navštívila poslaneckou sněmovnu a novou expozici ČNB.

V poslanecké sněmovně nás prováděl hradecký poslanec pan Matěj Havel, který nás neformálním způsobem zasvětil do provozu sněmovny, práce poslaneckých klubů a výborů a provedl nás jednacím sálem, tiskovým střediskem i kuloáry. Při procházení labyrintem chodeb nás pozdravila předsedkyně poslanecké sněmovny paní Markéta Pekarová Adamová. Pan poslanec v sobě nezapřel profesi učitele – z jeho výkladu bylo znát, že skutečně věří ve smysl této práce.

Odpoledne jsme si v České národní bance prohlédli interaktivní expozici Za měnou. Dozvěděli jsme se, co ČNB a hlavně bankovní rada dělá, o nástrojích měnové politiky, historii měny i např. o měnové reformě v roce 1953. Trochu nás zamrazilo při představě výměny starých peněz za nové v poměru 5:1… V expozici je kromě množství informací i spousta herních aktivit a také možnost prozkoumat ochranné prvky našich bankovek, což jsme si ověřili na těch vlastních. Na závěr jsme mohli vstoupit do bývalého trezoru, potěžkat si zlatou cihlu a obdivovat unikátní zlatou minci o nominální hodnotě 100 000 000, která je největší zlatou mincí v Evropě.

Czech Press Photo a Česká televize očima našich studentů

Autor: Alexandra Štefková | Publikováno 12. 5. 2023 000 13:23 | Kategorie: Aktuality

Ve čtvrtek 5. 11. 2023 se redakce školního časopisu GYBONOVINY vydala za inspirací do Prahy. V Národním muzeu jsme si prohlédli výstavu fotožurnalistiky Czech Press Photo, která představuje současnou obrazovou žurnalistiku.

Poté jsme zamířili na Kavčí hory do budovy zpravodajství České televize, kde jsme měli předem domluvenou prohlídku s Jakubem Voříškem, moderátorem Zpráviček na ČT:D a absolventem našeho gymnázia. Podívali jsme se do studií, odkud se vysílají zpravodajské pořady, a poslechli jsme si, jak se připravují.

Celá akce se vydařila! Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a všichni jsme si exkurzi užili.

Matyáš Středa, 2. A

Maturitní koncert hudební výchovy

Autor: Jaromír Schejbal | Publikováno 9. 5. 2023 000 14:22 | Kategorie: Aktuality

Srdečně zveme všechny hudební fanoušky na malý maturitní koncert.

Francouzské divadlo v Českém rozhlase

Autor: admin | Publikováno 8. 5. 2023 000 16:32 | Kategorie: Francouzský jazyk

Studenti Eduard Bičiště a Olivie Kašparová z kvint se vydali do živého vysílání ČRo Hradec Králové, aby s posluchači nasdíleli své dojmy z francouzských divadelních festivalů.

Poslechnout si je můžete na: https://hradec.rozhlas.cz/hranim-francouzskeho-divadla-objevuji-hradecti-studenti-krasu-zivota-i-jazyka-8979644

Průběh přijímacího řízení

Autor: Jan Štěrba | Publikováno 4. 5. 2023 000 8:27 | Kategorie: Aktuality

Vážení rodiče, milé uchazečky, milí uchazeči!

Po náhradním termínu se posunuje přijetí na pořadí 127.

Ke dni 23. 5. 2023 máme 90 zápisových lístků, přijímací řízení je ukončeno.

Jan Štěrba, ředitel školy

Jihoanglické pobřeží s GYBONem

Autor: Alexandra Štefková | Publikováno 2. 5. 2023 000 9:00 | Kategorie: Angličtina

31. března 2023 se autobus plný studentů a studentek naší školy vydal na zájezd do jižní Anglie. První den po dlouhé cestě jsme si prošli přímořské letovisko Brighton, kde jsme navštívili akvárium SeaLife, nejvyšší vyhlídkovou věž ve Spojeném království i360 a část skupiny si prohlédla i královské sídlo Royal Pavilion. Večer jsme byli plni dojmů rozděleni do hostitelských rodin.

Třetího dne nás autobus dovezl na prohlídku nejznámější monolitické stavby na světě – Stonehenge, odkud jsme se vypravili do Salisbury na návštěvu zdejší katedrály. V závěru dne jsme poctili naší návštěvou muzeum motorismu v Beaulieu. Poté jsme opět odjeli do hostitelských rodin, se kterými jsme si mohli popovídat o našich zážitcích. Celý den se mi líbil až do okamžiku, když jsme zaparkovali u motoristického muzea, protože nemám takový zájem o automobily, jako měla téměř polovina autobusu.

Na programu čtvrtého dne jsme měli návštěvu katedrály ve Winchesteru, prohlídku hradu Portchester a nakonec jsme z autobusu vystoupili v přístavu Portsmouth, kde jsme se pokochali mnoha exponáty ve zdejším námořním muzeu. Den jsme zakončili vyhlídkou na celé město z věže Spinnaker Tower.

Po rozloučení s našimi hostitelskými rodinami se náš autobus rozjel na poslední den do Londýna. Lodí jsme z okraje města dopluli do centra, kde jsme vysedli u Shakespearova divadla Globe. Pěšky jsme došli k budovám britského parlamentu, od nich k Buckinghamskému paláci a dále na Trafalgarské náměstí. Zde následoval rozchod, kdy si zájemci a zájemkyně mohli utratit své zbylé libry mj. na tržnici Covent Garden. V podvečer jsme na město pohlédli z London Eye a následoval už jen odjezd zpět k autobusu, jenž nás dovezl zpět do Hradce.  Cestou zpět jsem přemýšlel o uplynulém dnu a dospěl jsem k závěru, že ačkoliv to bylo uspěchané, stihli jsme toho tolik, že jsme měli více zážitků než kdoví jaký návštěvník či návštěvnice Londýna.

Na závěr bych chtěl jen říct, že zájezd do Anglie byl velmi povedený a těším se, až zase někdy někam se školou vyrazíme, jelikož zrovna tyto zájezdy nám toho dají nejvíc.

Ondřej Březina

Škola je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje Královéhradecký kraj

Všechna práva vyhrazena. Web vytvořil Dominik Žilka jako svoji maturitní práci v roce 2014.