Gymnázium Boženy Němcové

co je nového na Gybonu

Gymnázium Boženy Němcové > Aktuality > Gybon je Fairtadová škola

Gybon je Fairtadová škola

Autor: Radim Špilka | Publikováno 18. 6. 2019 000 23:35 | Kategorie: Aktuality

Gymnázium Boženy Němcové získalo titul Fairtradová škola. Dáváme tím najevo, že se hlásíme k podpoře společenské odpovědnosti a ekologické i sociální udržitelnosti. Certifikát předali studentům a pedagogům školy zástupci neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko, která kampaně Fairtradových škol, měst a církví koordinuje.

Škola podporuje globální rozvojové vzdělávání, v hodinách předmětu základy společenských věd využívají pedagogové například materiály z projektu Jeden svět na školách. V cizích jazycích v rámci témat v učebnicích řeší se studenty kulturní odlišnosti. V rámci hodin informatiky se zabýváme tématem hodnota informačního zdroje.

Pravidelně již několik let v rámci kampaně Fairtradové školy spolupracuje Gymnázium Boženy Němcové s VOŠZ a SZŠ Hradec Králové a s ZŠ a MŠ Kukelny a zapojuje se do informování královéhradecké veřejnosti o principech fair trade, tedy spravedlivého obchodu a koncept fair trade školy podporují i svými aktivitami. Na začátku října pravidelně organizujeme výstavy Na stromech jež každoročně upozorňuje na potřebu zajištění důstojné práce. Právě důstojná práce je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s globální chudobou a s ní spojenými problémy, jako jsou například dětská práce, popírání lidských práv, migrace, ničení deštných pralesů atd. Na konci března pravidelně v rámci filmového festivalu Jeden svět organizujeme fairtradový infostánek. Největší akcí je tradičně zajištění Férové snídaně. Tento obří piknik organizován na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů probíhá v ČR od roku 2011, vždy druhou květnovou sobotu na Světový den pro fair trade. Hlavním smyslem akce je poukázat na to, jaký je původ potravin na talíři a v tento den cíleně podpořit fair trade, bio a lokální spotřebu.

Více informací najdete zde.

Škola je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje Královéhradecký kraj

Všechna práva vyhrazena. Web vytvořil Dominik Žilka jako svoji maturitní práci v roce 2014.